Lingo B2B

Oferta B2B Wydawnictwa Lingo

Wydawnictwo Lingo realizuje projekty wydawnicze i multimedialne na zamówienie partnerów z rynku wydawniczego i instytucji edukacyjnych. Specjalizuje się w koordynacji przedsięwzięć wymagających kompetencji w zakresie lokalizacji, opracowania redakcyjnego, nagrań i produkcji multimediów, DTP oraz poligrafii. Poniżej kilka przykładów wdrożeń projektów realizowanych przez Lingo w ramach oferty business to business.

Zapraszamy do współpracy wszystkich księgarzy, bibliotekarzy, dystrybutorów, przedstawicieli szkół językowych i nauczycieli, licencjobiorców, jak również firmy i instytucje zainteresowane usługami b2b świadczonymi przez Wydawnictwo Lingo.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o ofercie Lingo, możliwościach współpracy, otrzymywać aktualne informacje o nowościach, promocjach, projektach wydawniczych, prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza kontaktowego poniżej.

Katalog Lingo

Nasze projekty

Uczymy się z Premierem. Polish Your English

Lekcje angielskiego, drukowane w Gazecie Wyborczej codziennie przez 3 miesiące spotykały się z tak dużym zainteresowaniem, że powodzenie akcji zaowocowało wydaniem dwóch książek oraz płyt CD EXTRA z kursem językowym LINGO POLISH YOUR ENGLISH. KURS ANGIELSKIEGO DLA DOROSŁYCH. Podręczniki reklamowane m.in. na łamach GW i sprzedawane wraz z wydaniem Gazety rozeszły się błyskawicznie.

Na życzenie czytelników, na podstawie publikowanych codziennie lekcji Polish Your English, GW przygotowuje drugą, większą publikację. Wydawnictwo LINGO jest Partnerem tej publikacji.

Więcej →

Współpraca z sieciami handlowymi

Książki Lingo i OldSchool pojawiają się w ramach dużych akcji w sieciach takich jak:

logo biedronkaLogo_Auchanlogo tescologo intermarche

Od roku 2013 Lingo regularnie uczestniczy w akcjach sieci Biedronka, odkąd sprzedaż w ramach pierwszego wspólnego przedsięwzięcia przyniosła spektakularny sukces sprzedażowy.

Więcej →

Co roku książki z serii OldSchool oraz repetytoria językowe Lingo biorą udział w akcjach Powrót do szkoły, organizowanych przez największe sieci handlowe.

Więcej →

Przygotowujemy też książki i multimedia dedykowane na specjalne akcje marketingowe na dużą skalę.

Więcej →

Poczta Polska

• W 2016 roku Lingo przygotowało dwie dedykowane publikacje dla Poczty Polskiej, sprzedawane wyłącznie w placówkach pocztowych: rozmówki polsko-angielskie oraz książeczkę z angielskimi zabawami językowymi dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Więcej →

Gazeta Wyborcza

We współpracy z Agorą i Gazetą Wyborczą Lingo wprowadziło do kiosków płyty językowe w formacie CD Extra. Format ten łączy możliwość  zapisu na jednej płycie plików MP3 jak i utworów w formacie CD-Audio. Oznacza to, że jest uniwersalnym nośnikiem zarówno do odtwarzania w odtwarzaczach starszego typu, jak i w komputerach. Idealnie sprawdza się w masowych akcjach marketowych dla dużej rzeczy odbiorców.

Płyty CD Extra przygotowane przez Lingo stanowiły uzupełnienie książek do nauki angielskiego, sprzedawanych wraz z Gazetą Wyborczą: Polish your English, cz. 1 i 2 oraz Angielski na Wakacje, cz.1 i 2.

Wiosną 2016 roku w Gazecie ukazały się przygotowane przez Lingo dwie części książki „Angielski dla seniorów”, tym razem z płytą CD Audio.

SWPS

Wydawnictwo Lingo współpracuje ze Szkołą Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie w zakresie publikacji naukowych. W wyniku wspólnych działań ukazały się dwie książki katedry Kulturoznawstwa i Filologii. Główne obszary, wokół których ogniskują się zainteresowania autorów, polskich badaczy, a zarazem italofilów, to: język, nauczanie oraz literatura i kultura włoska.

L’italiano e l’italia del terzo millennio: uno sguardo dalla Polonia →

La persuasione nella comunicazione politica in Italia e in Polonia →

Learn English with Kinder

• Lingo we współpracy z Leonardo School wzięło udział w międzynarodowym projekcie marki Kinder. Książeczka dla dzieci „Learn English with Kinder”, której wydawcą było Lingo, stanowiła część składową słodkich pakietów prezentowych dystrybuowanych  na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Więcej →

Projekt CULPOLANG

CULPOLANG to zintegrowany multimedialny system do nauki języka polskiego i kultury polskiej dla profesjonalistów: finansistów, pracowników administracji publicznej i nauczycieli języka. Finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Leonardo da Vinci. Partnerami projekty były instytucje takie jak: Warszawskie Centrum Studenckiego Ruchu Naukowe, University College London, Instytut Kultury Polskiej UW oraz Uniwersytet Wileński. Całość prac koordynował dr Grzegorz Śpiewak z Uniwersytetu Warszawskiego. Wydawnictwo Lingo było głównym wykonawcą projektu od strony wydawniczej, projektowej, redakcyjnej i poligraficznej.

Więcej →

Encyklopedia Audiowizualna Britannica

Wydawnictwo Lingo było koordynatorem ze strony polskiej projektu dołączania płyt DVD z filmami dokumentalnymi i popularnonaukowymi do wydawanej wraz z gazetą „Dziennik” Encyklopedii Audiowizualnej Britannica. Projekt obejmował 24 płyty DVD przygotowane przez prestiżowe ośrodki uniwersyteckie z całego świata i powstał w ścisłej współpracy z głównym organizatorem projektu, znaną w świecie mediów hiszpańską firmą Comunicacion Uno. Zadanie Lingo polegało na lokalizowaniu materiałów dostarczanych z różnych stron świata, organizacji nagrań, opracowania redakcyjnego tłumaczeń, produkcji masterów DVD. Całość w imieniu Lingo nadzorował pan Marek Jannasz.
Wkład Lingo w projekt został wysoko oceniony przez głównego partnera, firmę Comunicacion Uno, a przede wszystkim przez nakładcę Encyklopedii, wydawnictwo Axel Springer Polska.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Wydawnictwo Lingo od początku 2006 r. współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie. Zajmuje się lokalizacją, opracowaniem redakcyjnym i produkcją filmów edukacyjnych. Opracowało filmy do prestiżowych wystaw, takich jak: Alfons Mucha (słynny czeski artysta okresu secesji), Sanxingdui (starożytne miasto w Chinach, jedno z najbardziej sensacyjnych odkryć archeologicznych XX wieku), czy Rembrandt.

Angliści.pl

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym i akademickim 2009/2010 Lingo rozwinęło współpracę z portalem anglisci.pl, którego jest partnerem. Na portalu można znaleźć m.in. recenzje polecanych przez anglistów nowości do nauki języka, w tym publikacji Lingo. Anglisci.pl to serwis internetowy tworzony z pasją przez anglistów dla anglistów. Jego celem jest stworzenie rzetelnej bazy, w której nauczyciele, studenci i uczniowie znajdą wszystkie potrzebne informacje do uczenia się i nauczania.

Multimedialny świat Biblii

Autorzy i redaktorzy Lingo należeli do współtwórców studia Naos, wydawcy„Multimedialnego świata Biblii”, zdobywcy Nagrody Feniks 2000 na VI Targach Wydawców Katolickich w kategorii multimedialnej.

Więcej →

Szukaj-lektora.pl

Z początkiem 2009 r. Lingo nawiązało współpracę z portalem szukaj-lektora.pl.

Jest to specjalistyczny portal dla zainteresowanych tematem szkoleń językowych, realizujący potrzeby poszczególnych segmentów branży językowej.
W portalu znajdują się aktualności wydawnicze i propozycje szkoleń oraz pracy dotyczące 34 języków, a od niedawna – oprócz książek i multimediów językowych – w internecie można znaleźć także profesjonalnego lektora, który pomoże w nauce języka obcego.

De Agostini

• Lingo, we współpracy z De Agostini Polska i włoskim Studiem kreatywnym Mutado przygotowało polską wersję multimedialnego, mobilnego, kursu do nauki języka angielskiego na platformę ios na iPhony i iPady. Była to pierwsza tego typu lokalizacja multimedialnej aplikacji mobilnej w do nauki jeżyków w Polsce.

PZL Mielec

• Lingo jest dostawcą audiobooków i kursów angielskiego biznesowego dla  Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. – PZL Mielec. Kursy te wykorzystywane są z powodzeniem przez pracowników tego znanego producenta samolotów, rozszerzającym profil produkcji o wytwarzanie struktur lotniczych i produkcję helikopterów.

Życie Warszawy

Wiosną 2007 r. Wydawnictwo Lingo przygotowało dla dziennika Życie Warszawy multimedialne kursy do języka angielskiego obejmujące poziom podstawowy, dla średnio zaawansowanych i biznesowy. Projekt zyskał uznanie czytelników gazety i latem tego samego roku ukazała się seria płyt Lingo w formacie mp3.

Angielski dla rodziców metodą deDOMO

Wydawnictwo Lingo jest partnerem wydawniczym inicjatywy edukacyjnej deDOMOi dystrybutorem pakietów książek i płyt z serii Angielski dla rodziców.

W 2012 r. twórcy deDOMO: dr Grzegorz Śpiewak i Marek Jannasz otrzymali Nagrodę im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji, przyznawaną przez Magazyn Literacki Książki.

Więcej na temat metody deDOMO oraz serii „Angielski dla rodziców” na stronie dedomo.pl